Historie Halliwellů2...

23. června 2008 v 14:50 | Mišule |  2.část
Po létě bez démonů nastal pro sestry čas, aby provedli rituál přerodu, kde potvrdí to, že chtějí být nadále čarodějkami a také svoji sesterskou jednotu. Při soubojích s démony se poté mění jejich náhled na svět a začínají žít trochu jinak. Prue je nespokojená s prací v aukční síni a stává se fotografkou, Piper, která po Andyho smrti opustila práci v restauraci se rozhodla, že otevře svůj vlastní klub a začne tak odznova. Její život se po návratu Lea zkomplikuje, protože kromě něj ještě miluje jejich nového souseda Dana Gordona. Phoebe mezitím hodila všechny starostiza hlavu a začala opět chodit na univerzitu. Během roku plného démonů, kluků, změn zaměstnání, ochrany nevinných a únosů se sestry setkaly se světlonošem své matky a podařilo se jim pomstít její smrt.

Po dalším létě se sestry dozvěděly, že za všemi útoky démonů a zaklínačů, kterým v minulých dvou letech čelily, stojí démonická triáda a jejich životy se opět ocitly na hranici mezi láskou a magií. Zatímco se Prue rozhodla pracovat na volné noze, snažila se Piper s Leem u jeho nadřízených získat povolení ke sňatku a Phoebe se bezhlavě zamilovala do zástupce státního návladního (pozn. odhad:). Sestry byly nedlouho poté šokovány zjištěním, že na ně byl vyslán démonický zabiják, který je má za úkol zlikvidovat a oním zabijákem není nikdo jiný, než Phoebina nová láska Cole. Jejich sesterská jednota poté byla podrobena zkoušce, kdy se Phobe musela rozhodnout mezi sestrami a Colem. Ovšem i přes to, do domu Halliwellů zavítalo štěstí, neboť Pipea s Leem se konečně dostalo požehnání od Leových nadřízených a tak se mohli v klidu a bezestrachu vzít. Prue se pak snažila vyrovnat se svými starostmi a Phoebe se vydala po zlaté střední cestě, která vedla mezi jejími sestrami a jejím démonickým milencem. Ale toto štěstí nemělo příliš dlouhého trvání, neboť události které nastaly změnily už navždy jejich životy. Při jedné z bitev s démonem Shaxem bylo jejich počínání natočeno televizí a jejich tajemství poznal celý svět. Události se daly do pohybu a dům byl neustále obléhán novináři. Po Pipeřině nešťastné smrti se však podařilo přemluvit Tempuse k navrácení času a sestry tak dostaly další šanci, za ni však zaplatily obrovskou cenu, neboť tentokráte se Shaxem takové štěstí neměly a Prue umírá…
Poté, co čarodějky ztratily svojí starší sestru- svojí ochránkyni, druhou matku a nejsilnější z nich, se zdálo, že jejich budoucnost je zpečetěná a dále už nemohou pokračovat jako mocné čarodějky. Během událostí, které se staly během pohřbu Prue se však objevila nová naděje. Démon Shax si brousil zuby na dalšího nevinného, kterého měli čarodějky ochránit, ovšem jak se ukázalo, nejednalo se o obyčejného člověka, ale o jejich sestru Paige, o jejíž existenci neměly ani potuchy. Díky ní mohla být moc tří opět obnovena a Phoebe spolu s Piper, nyní nejstarší sestrou, ji zasvětily do světa magie a čarodějnictví. Mezitím, co spolu porážely démony a navzájem se ochraňovaly se začali lépe poznávat, Paige se přestěhovala k nim domů ne jako čarodějka, ale jako jejich sestra a pomalu se začal naplňovat jejich osud, kterým bylo zničení Zdroje všeho zla. Poté, co se tak stalo se schopnosti Zdroje přenesly na Cola, který v té době už neměl schopnosti démona Balthazara. Skrývaje svojí novou identitu, se Cole za pomoci věštkyně snažil získat Phoebinu ruku a poté do ní zasadit i sémě zla. Celá rodina oslavovala jejich sňatek, v jehož stínu stála Piper a fakt, že boj s démony jí připravil o možnost mít děti. Poté, co byly Colovy nové schopnosti prozrazeny, se sestry rozhodly, že je třeba jej zničit, pro Piper a Paige byla volba jasná, ovšem Phoebe si tak jistá nebylaa po boku svého manžela zvolila zlo. Sestry nyní stály na hranici, naštěstí se však Phoebe na poslední chvíli rozhodla pro dobro a opět společně porazily Zdroj. Poté, kdy už si sestry myslely, že mají konečně klid se objevila věštkyně, magicky přemístila Phoebino dítě do sebe a nechala se korunovat coby nový zdroj. Čarodějky poté s vypětím všech sil zničili ji i všechny její démony a tím definitivně splnily úkol pro který byly předurčeny. Anděl Osudu, který je navštívil nedlouho poté jim dal na výběr- buď se vzdají svých schopností a budou nadále už jen obyčejnými smrtelnými lidmi nebo si je ponechají a dál budou bojovat na straně dobra proti služebníkům pekel. Piper a Phoebe jsou svými schopnostmi natolik zklamané, že se jich chtějí vzdát, ale Paige se zalíbily a chce zůstat čarodějkou. Poté společně dospěly k tomu, že nemohou své potřeby stavět nad potřeby jiných- lidí v ohrožení, kteří je potřebují jejich pomoc a rozhodly se, že si své schopnosti přece jen ponechají, ale i tak je čekala sladká odměna v podobě Pipeřina těhotenství…
Po dalším létě, kdy sestry ochraňovaly nevinné a žily naplno své životy se Piper s Leem připravovali na narození svého dítěte- druhého čarodějo-světlonoše v rodině, obdařeného neuvěřitelnými schopnostmi a mocnými silami dobra. Phobebe, která se mezitím smířila s odloučením od Cola a našla si novou práci , coby redaktorky místního časopisu. Bohužel se Cole znovu vrátil obdařený silami démonů s pustiny a nehodlal se jí jen tak vzdát. Paige stála před rozhodnutím, zda má pomáhat lidem více jako sociální pracovnice nebo jako čarodějka a nakonec zvolila dráhu magie. Nyní, jako čarodějka na "plný úvazek" se mohla naučit mnohem více o svých povinnostech čarodějky a o schopnostech světlonoše, kterými je rovněž obdařena.
Démonický Cole se ještě naposledy pokusil mocnou magií zvrátit osud a získat zpět svou lásku, což vedlo k jeho definitivnímu konci. Phoebe se vší silou vrhla na budování své kariéry v časopise The Bay Mirror, kde potkala pohledného a bohatého Jasona.
Paige se stále snažila nalézt své místo v Haliwellovic rodině a kruhu Moci tří. Ustavičně bojovala s přízrakem nedosažitelné superčarodějky Prudence. Nakonec pochopila, že se na Prue nesmí dívat jako na soupeře, ale jako na svou tragicky zesnulou sestru, kterou nikdy nepoznala. Pomocí magie se setkala se svou babičkou i biologickým otcem Samem, jemuž pomohla nalézt správnou životní cestu a víru.
Piper porodila poprvé od dob Melindy Warrenové magií obdařené dítě mužského pohlaví. Chlapec dostal jméno Wyatt Matthew Haliwell a jeho schopnosti se zdají nesmírné. Pipeřino manželství s Leem prošlo první větší krizí, kterou však zdárně překonali.
V době extrémně horkého léta potkaly dívky tajemného mladíka se schopnostmi světlonoše, jež o sobě tvrdil, že přichází z budoucnosti. Prozradil čarodějkám, že se po tisíciletí spánku v mrazivém vězení probouzí mocnost známé jako Titáni. Ti v jeho čase povraždili všechny světlonoše a Starší, takže bylo dobro poraženo. Leo se rozhodne své šéfy varovat, ale přijde pozdě. Všichni Starší jsou mrtvi. Leo pochopil, jak je situace vážná a rozhodl se čarodějkám propůjčit moc dávných bohů, která je dost silná, aby Titány zastavila. Problém byl v tom, že stejně jako Moc tří funguje pouze stojí-li sestry bezvýhradně při sobě. Sám se musel postarat o zmatek, který vznikl mezi světlonoši. Sestry se bez Lea cítily ztracené, nejhůře to snášela pochopitelně Piper. Když se po několika pokusech konečně zdařilo Titány zničit, přála si, aby se vrátil domů. Leo měl však jiné poslání. Musel obětovat své pozemské štěstí, stát se prvním mezi novými Staršími a vrátit světu zpět rovnováhu. Zdrcená Piper se nemohla s odchodem manžela smířit.
Leo jmenuje Chrise novým světlonošem čarodějek, ten se mu odvděčí prapodivným způsobem. Když se Leo přenáší pryč, sám ho pošle na neznámé místo.
A přišel další rok, v kterém se Piper vyrovnávala s odchodem Lea, Leo s jeho novou rolí jako Starší, Paige se svým nemagickým životem a Phoebe se vztahem se svým přítelem a šéfem, Jasonem Deanem, se kterým se později rozchází. Ale zároveň se všichni musí postarat o tajemného světlonoše z budoucnosti, Chrise. Piper se rozhodne říct Leovi jako jejímu manželovi definitivně sbohem a rozvádí se s ním, což Lea velmi zasáhne. I přes veškerou snahu, Leo se nakonec rozhodne, že zůstane s Piper. Paige se seznamuje s čarodějem, Richardem, který i když slíbí, že se čarodějnictví již věnovat nebude, neuposlechne a kvůli tomu se s ním Paige rozchází. I Phoebe zažívá těžký rok a vše se změní, když má předtuchu, kde vidí, že je těhotná a Chris je bratr Wyatta. S pomocí Paige a Phoebe se Chrisovi povede dát Piper a Lea znovu dohromady. Na scéně se objevuje nová postava, starší Gideon, který vede Magickou školu. Ukáže se, že Gideonovi se nelíbí, že je Wyatt tak silný a rozhodne se ho zbavit, čemuž se Chris pokusí zabránit a umírá v náručí svého otce. Leo, který je nyní na Gideona rozzlobený, ho pomocí jeho schopností zabije a v tu samou chvíli se v porodnici narodí malý Chris Halliwell.
Přišel již sedmý rok bojů s démony. Leo se rozhodl najít a zneškodnit Barbase, který se podílel na smrti Chrise. Nakonec, ho zneškodní Phoebe a Paige a vypadá to, že Barbas je nadobro pryč. Bohužel, Lea stále otravují přízraky, což se ukáže, že to jsou Avataři, kteří chtějí jeho i sestry na jejich straně. Paige se seznamuje s policistou Kylem Brodym, který ví o magii skutečně hodně a obviňuje právě Avatary ze smrti rodičů. Při jednom boji s démonem, Piper a Phoebe pomalu umírají a jediná možnost na záchranu je, když se Leo stane Avatarem. Nakonec, souhlasí a zachraňuje sestry. Nyní stojí před otázkou, jak to říct Piper, která to nevezme velmi dobře. Brody se chce pomstít a nařizuje Leovi, aby zavolal ostatní Avatary nebo zabije Phoebe. To Leo nechce udělat a zabíjí Brodyho, kterému vypadne lektvar na ničení Avatarů z ruky a i Leo umírá. Ovšem, Avataři mu dají šanci zachránit sebe i Brodyho, ale musí se přidat k nim. Leo tedy souhlasí a společně s ostatními Avatary vrací čas. Dostává od Avatarů za úkol, postarat se o Věštkyni a ochránit ji před démony a jedním speciálně-Zankouem. Phoebe se s ní sblíží a má možnost vidět budoucnost, budoucnost bez démonů, kde má i dcerku. Avataři se rozhodnou vytvořit Utopii a Lea, kterému se to nelíbí, se zbavují. Naštěstí, stihne o všem říct Phoebe a ta má vidění, kde vidí, jak Brody zemřel (při pokusu zabít Avatarku, umírá). Sestry se spojí se Zankouem a přesvědčují Avatary, aby vrátili svět jaký byl. S Brodyho se stává světlonoš a loučí se s Paige. Phoebe se seznamuje s démonem, Drakem a začíná mezi nimi propukat milostný románek. Leo nyní čelí rozsudku Starších-ztrácí paměť a ocitá se někde v pustině. Piper je mezitím otrávena jedem démonů a ocitá se mezi životem a smrtí, kde se setkává s Coleem. Phoebe a Paige nakonec najdou Lea, který si na vše vzpomene a stává se člověkem. Když se přenesou zpět k Piper, Wyatt jí zrovna vyléčí. Leo si zvyká na svůj nový život bez schopností a stává se z něj Ředitel Magické školy. Ovšem, démon Zankou stále nechce dát pokoj a povede se mu získat i Knihu Stínů a sestry jsou odhaleny. Po zničení Zankoua, sestry a Leo si změní podoby a odcházejí...
Po chvíli klidu, kdy si sestry užívaly svého nového života jako sestřenice sester Halliwellových, přišla další chvíle pravdy. Agent Murphy se je stále pokoušel najít a nehodlal se vzdát. Phoebe se seznámila s Dexem Lawsonem, architektem, který byl do ní tajně zamilován po dlouhou dobu, ale nikdy neměl odvahu jí pozvat na rande. Paige se rozhodne najít nevinného, který jí stále volá. Je to mladičká čarodějka, Billie Jenkinsová. Aby pomohla Phoebe, použije kouzlo, které se zvrátí a Phoebe si Dexe bere. Po zjištění, že je Julie Phoebe, jí Dex opouští. Za Paige přichází její otec Sam a nakonec mu Paige odpustí. Vše vypadá poklidně až do té doby než se ukáže Anděl Smrti, který si přišel pro Lea. Aby Lea zachránila, nechává ho zmrazit a Anděl Osud s ním odchází. Paige se seznamuje s Henrym Mitchellem, který jí pomůže překonat i odchod Lea a později si jí i vezme. Phoebe se seznamuje s Cupidem, Coopem, který se jí snaží pomoct s láskou a Billie nakonec nachází svou sestru, kterou před patnácti lety unesl démon, ale ta je jiná a ukazuje se, že pracuje pro stranu zla a chce přesvědčit Billie, že sestry jsou zlé a ony dvě jsou jediné, které je mohou zastavit.
A příběh stále pokračuje…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Piper SBéčko... Piper SBéčko... | Web | 17. října 2008 v 16:41 | Reagovat

...vážně skvěle povyprávěné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama