Historie Halliwellů...

23. června 2008 v 14:51 | Mišule |  1.část
Rodinná historie
Historie Halliwellů začíná před mnoha staletími v malé kolonii na východním pobřeží nově objevené země, později známé jako Spojené Státy Americké. Zde se zabydlela mladá žena jménem Charlotte Warren, která bylo předpovězeno vydat se po stezkách magie a ovlivnit tím životy svých budoucích potomků. Později, ve druhé polovině 70tých let 17. století zjistila, že dítě které nosí bude jednou z největších a nejvýznamnějších čarodějek, které kdy do té doby na světě byly. Když se jí dítě snažili temné síly ukrást, přispěchaly jí na pomoc tři zvláštní ženy, které zachránili jak život její tak i její novorozené dcery- Melindy.

Poté, co Melinda dospěla, odešla do Salemu ve státě Massachusetts a v roce 1693 si začala vést knihu, do které zapisovala veškerá kouzla, vědění a magické recepty, na obalu knihy byla malá značka, známá jako triquetra- symbol síly a jednoty tří. O pár let později byla Melinda zrazena svým milencem, Matthewem Tatem- ďábelským zaklínačem, který chtěl získat její síly. Prozradil její tajemství měšťanům, kteří je poté odsoudili k trestu smrti. Pomocí svých schopností se sice mohla zachránit, ale kdyby je použila, ohrozila by tím život své dcerky Prudence o kterou se zatím starali její sousedé. Na hranici vyřkla ono památné proroctví, že v budoucnu se na světě objeví tři sestry, které budou nejmocnějšími čarodějkami jaké kdy svět poznal.
Tak, jak Prudence rostla, sílila i její moc. Svůj druhý život uchovávala v tajnosti, stejně tak i Knihu Stínů své matky. Magické schopnosti se dědily z matky na dceru po celé generace, z jedné Warrenovy na další. Na počátku 20. století se rodina přestěhovala do San Francisca, města na západním pobřeží Spojených státu amerických, kde se zabydlela ve Viktoriánském domě postaveném nad spirituálním nexem. Ve 20. letech se rodina rozvětvila a v domě začali bydlet tři sestřenice, které dům hojně využívali k různým večírkům na pobavení místní smetánky. Když se jedna ze sestřenic zamilovala do ďábelského zaklínače jménem Anton, nezbývalo ostatním, než ji zabít a její duši navždy proklít, aby zabránily budoucímu možnému shledání s jejím milým. Po letech se nejmladší ze sestřenic narodila holčička a protože ona i její dvě sestřenky měli jméno začínající na P, rozhodla se, že ji pojmenuje takovým jménem a započne novou rodinnou tradici. Její dítě, Penelopa Johnsonová byla rovněž předurčena dát se na dráhu čarodějky.
Penelope v domě vyrostla a stala se z ní skvělá žena a mocná čarodějka.Studovala dokonce na univerzitě, což bylo pro tehdejší ženy celkem neobvyklé. V roce 1950 se jí narodila dcera, kterou počala s mužem jménem Allan Halliwell. Protože v té době neměli lidé moc pochopení pro svobodné matky, rozhodli se milenci, že se raději vezmou (ovšem nevíme, jestli se tak stalo před nebo až po narození dítěte). Aby udrželi rodinnou tradici, dali holčičce opět jméno, které začínalo na P- Patricia. Allan byl členem hnutí Hippies a velkým ctitelem ideálů lásky a cesty míru. Pod jeho vlivem se Penelope soustředila na kouzla lásky a odmítala používat své útočné síly. V Haliwellovic domě pořádala večírky pro čarodějky a světlonoše, kde se praktikovala volná láska i magie. Zde se také poprvé objevuje světlonoš Leo, který se, věrný době, baví sváděním čarodějek. O spirituální zdroj pod domem však měl zájem jeden zaklínač a zlá čarododějka Robin. Ta se vetřela do Penelopiny přízně a pokusila se ovládnout nexus.
Nepodařilo se jí to, ale při útoku Allan v roce 1957 umírá . Nad jeho mrtvolou vzaly za své Penelopiny ideály o neútočení a cestě míru. Strašlivě se naštvala a pomocí své telekinetické schopnosti nakopala zadek Robin i Zaklínači.
Patty se zamilovala do nádherného maldíka jménem Victor Bennet a v roce 1971 se jim narodilo první dítě. Stejně jako její matka, i ona se rozhodla zachovat tradici a svojí dcerku pojmenovala na P- Prudence. Díky matčiným několikerým manželstvím se Patty rozhodla, že malá Prue nebude nosit příjmení Bennet, ale nechá jí to po dědečkovi- Halliwell. Stejně jako Halliwelové před ní i Prue byla čarodějkou a ovládala stejné schopnosti, jako její babička- telekinezi. O dva roky pozdeji se Victorovi a Patty narodila další dcera, kterou pojmenovali Piper- její schopnosti byly totožné s matčinými, dokázala totiž zmrazovat čas. Victor dobře věděl, že schopnosti, které má celá rodina přitahují velké nebezpečí a i když je nenáviděl, měl stále rád svojí rodinu a pokoušel se s tím žít. Ať tak či onak, stále zde byly jisté neshody, především s Patty a Penny, které chtěli s dívek vychovat čarodějky, zatímco on trval na tom, aby si užili krásy dětství a měli stejné podmínky jako ostatní děti. Během této krize se Patty zamilovala do dalšího muže- svého světlonoše Sama, ochránce, který na ni dohlížel. Doma mezitím pokračovaly roztržky mezi ní a Victorem, který jipak v roce 1975 opustil. Další šok čekal Patty koncem března, kdy se dozvěděla, že čeká další dítě. Silnější magické schopnosti a vize budoucnosti byly jasnou známkou toho, že to bude holčička a dle rodinné tradice jí dala jméno Phoebe, její schopnost předpovídání neměla zatím žádná čarodějka v rodině. Na dívenky si ovšem brousil zuby silný zaklínač a proto se babička rozhodla, že je ochrání tím, že jim odebere schopnosti, čímž se pro něj stanou nezajímavé a budou v bezpečí. A tak dívky vyrůstali bez vědomí, kdo doopravdy jsou…
Po narození Phoebe a odebrání schopností se Victor vrátil k rodině a spolu s Patty začali děti opět vychovávat. Bohužel jejich štěstí nemnělo příliš dlouhého trvání. Victor byl smrtelný a i když byl poměrně schopný a silný, nedokázal své děti účinně chránit před útočícími zaklínači a démony. Připadal si příliš bezmocný a další spory s babičkou a Patty o budoucnosti dívek jej ještě více vyčerpávali. Rodinu opět opustil koncem roku 1976, možná i kvůli poměru, který spolu měli Patty a Sam. Po rozvodu už Patty nic nebránilo, aby se do Sama beznadějně zamilovala a později se jim narodilo dítě. Ovšem protože jsou vztahy mezi čarodějkami a světlonoši přísně zakázány, rozhodli se, že nejlépe svého čtvrtého potomka ochrání tím, že jej dají pryč a tak právě narozenou holčičku odnesli jeptiškám do místního kostela. Jediným jejich přáním bylo, aby se holčička jmenovala od P a tak se i stalo, dostala jméno Paige. Osud je neúprosný a ani Halliwellové nemají vyjímku, Patty přišla o život o rok později, když se snažila zničit vodního démona. Victor se po její smrti vrátil a chtěl se o dívky starat, ale babička měla na jejich výchovu vlastní názor a donutila jej odejít. Penny se po léta se o děti starala a ony vyrůstaly tak jako ostatní, chodily do školy, zažívali první lásku i zklamání. Prue se stala roztleskávačkou, Piper byla příliš bojácná, vždy byla trochu stranou dění a z Phoebe vyrostlo pěkné kvítko- posedlé kluky a mnoha neřestmi.
Paige vyrůstala v rodině Matthewsových a o svém zvláštním původu neměla ani ponětí. Dívka na první pohled nedisponovala žádnými nadpřirozenými schopnostmi. Moc tří se rozdělila mezi její starší sestry, přesto aniž by to věděla, síly jejího otce světlonoše v ní byly od narození. Mezitím žila vcelku obyčejný život. Její nevlastní otec pracoval jako požárník a společně se svou ženou se snažil vytvořit pro Paige milující a láskyplný domov. Nejprve se jim to dařilo, jenže pak začala Paige prožívat pubertu dokonce bouřlivěji, než její nevlastní sestra Phoebe. Měla potíže s alkoholem, chodila za školu a kouřila. Chytila se špatné party a začala svým rodičům, kterým vyčítala, že jsou pouze adoptivní, dělat ze života peklo. Její problémy vyvrcholily toho dne, kdy ji oficiálně vyloučili ze střední školy. Při hádce v autě ztratil Paigin adoptivní otec kontrolu nad řízením a došlo k tragédii, kterou si Paige dlouho dávala za vinu. Auto se vzňalo a oba její rodiče uhořeli. Ona sama z auta "vypadla" a probrala se na silnici. Ve skutečnosti se ve chvíli ohrožení života projevilo dědictví po jejím biologickém otci a ona se reflexivně přenesla z auta pryč. Po této strašné zkušenosti se Paige sebrala, dokončila si vzdělání a začala pomáhat lidem jako sociální pracovnice.
Nedlouho poté, co dospěly a začali žít své životy, se dozvěděly špatné zprávy, u jejich babičky byla diagnostikována těžká srdeční choroba. Zatímco jí Piper vydělávala na různé doktory, musely ji hospitalizovat v nemocnici. Mezitím Prue přišla o práci v Muzeu Přírodní Historie a Phoebe se odtrhla od svých sester a začala se pohybovat na tenkém ledě. Když babička viděla, jak spolu sestry nevycházejí, začala mít obavy o jejich budoucnost a nevěděla, zda jim má říct pravdu o tom kdo opravdu jsou a navrátit jim schopnosti. Než se však stačila rozhodnout, postihlo ji náhlé srdeční selhání a zanechala sestry osamocené. Phoebe svoji budoucnost neviděla v San Franciscu, ale v New Yorku a tak se tam také odstěhovala, zatímco Piper a Prue se zabydleli v rodném domě. Po mnoho měsíců byly odloučení, ale koncem léta se vše změnilo…
Phoebe se po ztrátě zaměstnání vrátila domů a hned prvního večera spustila kolotoč událostí. Po objevení knihy stínů a přečtení magické formule, se sestrám navrátily jejich schopnosti a opět se stali čarodějkami, jejichž povinností je chránit nevinné před silami temnot. Jejich dosavadní pohled na svět se změnil, už nic nebylo stejné jako dřív. Prue se setkala se svojí dávnou láskou- Adym, který pracoval jako detektiv u Policie v San Franciscu, Piper se zamilovala do údržbáře Lea, který pracoval na rekonstrukci domu a Phoebe se snažila najít správnou cestu, po které se má jako čarodějka vydat. V roce 1999 se sestry dozvěděly, že Leo není jen údržbář, ale jejich světlonoš- ochránce čarodějek, do kterého se Piper beznadějně zamilovala, stejně jako předtím její matka do Sama. Po několika vyhraných bitvách s démony a zaklínači nadešla finální zkouška, kde proti nim stál nejsilnější protivník, jakého kdy poznaly - čas. Silný zaklínač se je v jednom, neustále se opakujícím dni snažil zabít a s každým pokusem byl svému cíli blíž a blíž. Díky Andyho zásahu se jej však podařilo porazit, ovšem Andy přitom umírá a čarodějky už vědí, že i když dokáží ochránit spoustu nevinných, tak s bližními už tolik štěstí nemají…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elie.777-tvoje SBéčko Elie.777-tvoje SBéčko | Web | 10. července 2008 v 14:09 | Reagovat

pěkný...

2 Piper SBéčko... Piper SBéčko... | Web | 17. října 2008 v 16:30 | Reagovat

...ták to je mooc hezké...upe moc hezky napsane...moc mě to bavilo číst... :-) super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama